آموزش اضافه کردن آیکون میانبر سایت به صفحه اصلی

اگر از دستگاه‌های آی او اسی کمپانی اپل نظیر آیفون، آیپد یا آیپاد استفاده می‌کنید هم می‌توانید آیکون میانبری برای سایت‌های مد نظرتان در صفحه اصلی دستگاه ایجاد نمایید. برای انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا مرورگر سافاری (Safari) دستگاه آی او اسی خود را اجرا کرده و به سایتی مراجعه کنید که قصد دارید برای آن آیکونی میانبری بر روی صفحه اصلی دستگاه تعیین نمایید. حال آیکون مربوط به اشتراک‌گذاری یا Share موجود در رابط مرورگر سافاری را انتخاب کنید. این آیکون با یک مستطیل و فلشی در درون آن قابل مشاهده است. حال در بخش زیرین پنجره باز شده گزینه Add to Home Screen را انتخاب کنید.

شما می‌توانید برای آیکون میانبر سایت مورد نظرتان نام خاصی تعیین کنید. این آیکون پس از اضافه شدن به صفحه اصلی دستگاه مانند سایر آیکون‌های دیگر قابل جا به جایی، حذف و … خواهد بود. دقت داشته باشید که سایر مرورگرهای توسعه داده شده برای سیستم عامل آی او اس اپل نظیر نسخه آی او اسی مرورگر کروم قابلیت اضافه کردن آیکون میانبر سایت به صفحه اصلی دستگاه را ارائه نمی‌کنند. اپل در سیستم عامل آی او اس محدودیت‌هایی تعیین کرده که از انجام این عمل جلوگیری می‌کنند.